Laseroterapia znajduje zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie medycyny. Obecnie coraz częściej lasery stosowane są w nowocześnie wyposażonych gabinetach stomatologicznych, zapewniając  ogromne możliwości leczenia. To przydatne narzędzie nie tylko dla stomatologów, ale i dla pacjentów, gdyż zabiegi z zastosowaniem laserów są bezpieczne i całkowicie bezbolesne.                                      Zgodnie ze standardami współczesnej stomatologii wyposażyliśmy Nasz gabinet w nowoczesny , innowacyjny laser diodowy LASOTRONIX.                                                                                                        Jego szerokie zastosowanie jeszcze dokładniej i skuteczniej pozwala na przeprowadzanie wielu zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, dziecięcej, chirurgii ogólnej , implantologii , endodoncji, protetyki, ortodoncji , medycyny estetycznej , wybielania, diagnostyce chorób jamy ustnej w tym nowotworów, rehabilitacji mięśni i stawów oraz biostymulacji.

W Naszym Gabinecie używamy innowacyjnego lasera Lasotronix Smart M Pro.                                To w rzeczywistości 3 lasery o długości fali 980nm, 635nm oraz 405nm w jednym urządzeniu. Laser ma regulowaną moc aż do 30 W i jej modulację w całym zakresie, dlatego też wykazuje wszechstronne działanie i może służyć do przeprowadzania szerokiej gamy zabiegów nie tylko stomatologicznych.

Zabiegi stomatologiczne z zastosowaniem lasera. Przykłady :

Jak już zostało wspomniane, laseroterapia znajduje obecnie wszechstronne zastosowanie w stomatologii. Oto przykładowe zabiegi, które wykonywane są z zastosowaniem lasera:

Mikrochirurgia laserowa.  Laser o długości fali 980nm umożliwia wykonywanie precyzyjnych, bezkrwawych zabiegów chirurgicznych na tkankach miękkich podczas zabiegu korekty dziąseł, podcinania wędzidełek języka / wargi. Miejsce cięcia jest wyjaławiane przez laser, dlatego rany po tego typu zabiegach szybko się goją.

Biostymulacja laserowa. Biostymulacja procesów gojenia, regeneracji uszkodzonych nerwów polega na naświetleniu określonego miejsca wiązką światła laserowego o długości fali 635nm. Wykonuje się serię krótkich naświetlań przez kilka kolejnych dni. Emitowane światło, dostarcza energii w głąb tkanek, co prowadzi do przyspieszenia wielu procesów zachodzących wewnątrz komórek, sprzyjając ich regeneracji. Światło lasera przyczynia się też do poprawy mikrokrążenia, dzięki czemu dochodzi do szybszego wchłaniania obrzęków pourazowych. W rezultacie proces gojenia przebiega znacznie szybciej i zmniejsza się ryzyko powikłań, np. infekcji. Jednocześnie laseroterapia wykazuje wysoki poziom skuteczności jest nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna, za co najbardziej doceniają ją pacjenci.

Fotoaktywna dezynfekcja. Laser 635nm wykorzystywany jest podczas leczenia zmian na błonie śluzowej, dezynfekcji kieszonek dziąsłowych lub w endodoncji (leczenie kanałowe) zabijając niemal      99% bakterii bytujących w zakażonych kanałach kanałów korzeniowych. W ten sposób niszczone są wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy i grzyby. Metoda polega na aplikacji specjalnego żelu, który pod wpływem światła lasera ulega aktywacji i ma właściwości dezynfekcyjne.

Laserowe wybielanie zębów. Zabieg, który znajduje sobie coraz liczniejsze grono zwolenników. Zęby mogą uzyskać naturalną biel po jednej wizycie. Zabieg polega na aplikacji na zęby specjalnego żelu wybielającego, który następnie jest aktywowany światłem lasera za pomocą końcówki pryzmatycznej. Wybielanie laserowe pozwala na rozjaśnienie zębów o kilka odcieni. Jest to metoda szybka, komfortowa, bezpieczna,jednocześnie znosi nadwrażliwość zębiny.

Leczenie aft nawrotowych, opryszczki wargowej. Światło lasera o długości fali 635nm eliminuje ból, dezynfekuje naświetlaną powierzchnię, działając wiruso- i bakteriobójczo.  Laseroterapia znacznie przyśpiesza proces gojenia ran. Zabiegi są krótkie (ok.30 sek. naświetlania) i nie wymagają znieczulenia. Zabieg działa najlepiej, gdy poczujesz pierwsze objawy i swędzenie, zanim pojawią się pęcherzyki.